Publikoval: Jana | október 16, 2006

Z kázne…

Asi mnohi z Vas vedia, ze mam rada kazne p. Wilkerson, lebo su to naozaj pozehnane kazne a su tvrde (niekedy sa ma az prilis dotykaju a nepaci sa mi to:) ). Aj dnes som si pocas prestavky citala jednu z nich a oslovilo ma tam najma toto:

Ježíš neodplácel v hněvu stejným. Nikde ho nevidíme, že by horlil proti těm, kdo osnovali jeho smrt. Nebyl jako jeho učedníci, kteří chtěli na jeho protivníky seslat oheň, i když Ježíš by to mohl udělat. Mohl povolat legii andělů, aby se s jeho nepřáteli vypořádali. Ale Ježíš vůbec neměl v úmyslu se pomstít.

Byl to ten jemný, útlocitný duch, říká Matouš, který zjevuje naplnění Izaiášova proroctví: „Nebude se hádat ani křičet, na ulicích nikdo neuslyší jeho hlas“ (Matouš 12:19).

Izaiáš v podstatě říkal: „Mesiáš nepřijde, aby kohokoliv nutil do svého království. Nepřijde jako nápadná, hlučná a bouřlivá, neodolatelná osobnost. Ne, uslyšíš ho mluvit tichým, slabým hlasem ve svém vnitřním člověku.“

Takže, co udělal Ježíš poté, co tiše odešel z Jeruzaléma? Matouš říká, že okamžitě odešel z města a pokračoval v uzdravování všech, kdo ho následovali: „Šly za ním veliké zástupy lidí a on je všechny uzdravil“ (Matouš 12:15).

Když zkoumáme zprávy evangelií, zaujme nás veliký počet případů, kdy Ježíš vykonal zázraky, ale lidem nařídil: „Nikomu o tom neříkejte. Ať se tato zpráva neroznese.“ Poté, co uzdravil dva slepé muže, řekl Kristus těm mužům, aby si své zázraky nechali pro sebe: „Ježíš je pak přísně napomenul a řekl jim: ‚Dejte pozor, ať se to nikdo nedozví.‘“ (Matouš 9:30). Poté, co nakrmil zástup 5000 lidí a lidé se ho chystali udělat králem, „odešel jen sám zpátky na horu“ (Jan 6:14–15).

Víš, Ježíš nechtěl, aby Ho lidé následovali kvůli Jeho zázrakům. Chtěl jejich úctu a oddanost kvůli Jeho jemným, láskyplným slovům, která uchvátila jejich srdce. Chtěl, aby veškeré lidstvo, včetně budoucích generací, vědělo, že nepřichází na svět jako Soudce, ale jako Spasitel: „Bůh totiž neposlal svého Syna na svět, aby svět odsoudil, ale aby svět byl skrze něho spasen“ (Jan 3:17).

Celu kazen najdete na: http://www.tscpulpitseries.org/czech/ts050613.html


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

Kategórie

%d bloggers like this: